Reținuți de polițiști ca urmare a unei agresiuni
Reținuți de polițiști ca urmare a unei agresiuni
În ziua de 6 iunie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 4 Poliței Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, privind săvârșirea infracțiunii de loviri sau alte violențe, și au identificat și reținut doi tineri, de 17 și 18 ani.
Din verificări s-a stabilit că în ziua de 31 mai a.c., cei doi tineri ar fi lovit un bărbat, cauzând leziuni ce au fost evaluate din punct de vedere medico-legal.
În ziua de 6 iunie, pentru administrarea probatoriului, la locuința celor doi a fost efectuată o percheziție domiciliară, iar cei în cauză au fost conduși la sediul poliției în baza mandatelor de aducere emise anterior.
După administrarea probatoriului, minorul de 17 ani și tânărul de 18 ani au fost reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca în cursul zilei de astăzi, 7 iunie, să fie prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Incendiu într-o gospodărie din comuna Ștefan cel Mare
Descoperă mai multe la Argeș Știri
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.