SportUltimele știri

Amical: CS Mioveni – Turris Tr Măgurele 1-2 (0-1)

Echipa CS Mioveni a pierdut ieri al treilea amical al acestei ierni. Pe terenul de la Cernica, elevii lui Marius Stoica au cedat cu 2-1 în faţa colegei de serie, Turris Tr Măgrele.

Adversarul a deschis scorul încă din minutul 7, Mioveniul a revenit prin Hergheligiu în minutul 63, care a egalat cu un şut la colţul lung după ce şi-a dribalt adversarul, însă Turris a stabil scorul final la 2-1, în minutul 70.

După acest joc, în cursul zilei de mâine, echipa noastră va reveni acasă.

# CS Mioveni – Turris Tr Măgurele 1-2 (0-1)
A marcat: Hergheligiu (63)
# CS Mioveni (repriza 1): Croitoru – Ghiţă, Beţa, Jose Dominguez, Alexe – Rădescu, Traşcu, Anghelina, Işfan – Hegheligiu, Măzărache.
# CS Mioveni (repriza 2): Sima – Alexe (75 Hergheligiu), Hreniuc, Radu Rogac, Edi Stoica – Constantin Şerban (71 Rădescu), Raul Costin, Marian Şerban, Coşereanu – Davide Massaro, Hergheligiu (71 Măzărache). Antrenor: Marius Stoica.

Deslandes a semnat contractul cu FC Argeș, în prezența suporterilor.