Vezi ce echipă din Argeș va merge la Turneul Final „Hagi Danone”

A patra etapă zonală a competiţiei Cupa „Hagi Danone”, ce s-a desfăşurat sâmbătă şi duminică pe unul din terenurile sintetice din Complexul Sportiv „Nicolae Dobrin”, a fost câştigată de echipa LPS Viitorul Piteşti. Încurajaţi de pe margine de colegi, părinţi, profesori şi urmăriţi de foşti fotbalişti, puştii s-au impus, cu 3-0, în finala disputată în faţa micuţilor de la Şcoala „Traian” Piteşti.
Au fost prezenţi peste 200 de copii de la 20 de şcoli din Piteşti, Bradu, Mioveni şi Valea Marea Pravăţ.
Primele două poziţii au fost ocupate de LPS Viitorul Piteşti şi Şcoala „Traian”. Pe locul trei s-a clasat echipa de fotbal a Şcolii „Nicolae Bălcescu”, iar poziţia a patra a fost ocupată de Şcoala „Ion Pillat”.
Turneul Final al Cupei „Hagi Danone” este programat în perioada 31 mai – 3 iunie, la Academia Hagi din Constanţa.