Victorie fără dubii pentru FC Argeș!

Şi FC Argeş a debutat în noua ediţie de campionat cu o victorie. Piteştenii s-au impus ieri, cu 2-0, în confruntarea de pe propriul teren

cu CS Baloteşti, golurile victoriei fiind marcate, cu capul, încă din prima repriză

Piteştenii au deschis scorul încă din primul minut prin Panait care a trimis cu capul, în plasă, o lovitură liberă executată perfect de Ionuţ Năstăsie. Desprinderea pe tabelă s-a făcut cu 20 de minute înainte de finalul primului mitan. Şerbănică a trimis cu capul în plasă, centrarea bună a lui Năstăsie. După revenirea de la cabine, FC Argeş a vru să marcheze şi golul al treilea însă până la final nu a mai vut decât o ocazie.

Caseta tehnică:

FC Argeş: Ureche – Şerban, Hreniuc, Turda, Vişa – Buleică, Panait, Costin(cpt), Şerbănică – Năstăsie, Buhăescu. Rezerve: Popescu, Borţosu, Oancea, Gugu, Tăbăcariu, Tofan, Nilă. Antrenor: Emil Săndoi.

CS Baloteşti: Iordan – Dedu, Filip, Ghiţă, Predescu – Flămînzeanu, Marciuc(cpt), Gosnea, Nicolae – Paraschiv, Neagu. Rezerve: Fulga, Marin, Mihai George, Mihai Rareş, Niculae. Antrenor: Emil Ursu.