CS Mioveni, în optimile Cupei României

CS Mioveni a reușit calificarea în optimile Cupei României după un meci de senzație, de pe Stadionul „Ilie Oană” din Ploiești. Galben-verzii au dat piept cu o formație de Liga a III-a, Petrolul Ploiești, care, susținută de fani, a făcut un joc spectaculos, arătând că este o echipă cu mult peste nivelul actual. Mioveniul a reușit accederea în optimile Cupei României la loviturile de departajare, după ce, scorul la finalul timpului regulamentar a fost 1 – 1. Cele două reprize de prelungiri nu au consemnat niciun gol, astfel că, meciul a fost tranșat la loviturile de la punctul cu var. Aici, echipa mai puternică a fost CS Mioveni, Flavius Croitoru reușind chiar să apere o lovitură de la 11 metri, iar Neacșu a marcat golul care îi duce pe galben-verzi mai departe în competiție.