CS Mioveni a învins Chindia Târgoviște

Victorie obținută de CS Mioveni în fața celor de la Chindia Târgoviște, cu scorul de 2 – 0, echipa noastră urcă momentan pe locul 4 al clasamentului, cu 47 de puncte. CS Mioveni se menține astfel în lupta pentru un loc pe podium.

În minutul 43, jucătorul Mioveniului, Ionuţ Rădescu deschide scorul, profitând de o respingere greşită a lui Meilă de la Chindia Târgoviște. O lovitură liberă executată bine l-a forţat pe portarul Chindiei să respingă în faţă, de unde Rădescu a reluat în poartă.

În ultimul minut al primei reprize, CS Mioveni reuşește să-şi majoreze aproape imediat avantajul prin Rădescu, care trimite o centrare excelentă din stânga, cu care-l găseşte pe Neagoe, iar acesta reia în plasă din interiorul careului.

CS MIOVENI – CHINDIA TÂRGOVIŞTE 2-0
Arbitru: George Rareş Vidican (Oradea); Asistenţi: Ionuţ Petrică Cîmpeanu (Cluj-Napoca), Marius Bălan (Dej).

CS Mioveni: Croitoru – Tirică, Vişa, I. Stoica, Tomozei (Burnea 86′) – Boboc, Gălan (Biceanu 64′) – Rădescu, A. Neagoe (Vintilă 67′), Ayza (cpt.) – Staicu
Rezerve neutilizate: Sima, Ed. Stoica, Al. Popa, Florescu
Antrenor: Alexandru Pelici

Chindia Târgovişte: Meilă – Pătru (cpt.) (A. Şerban 70′), Vătavu, Martac, Dinu – Pencea, L. Mihai, Dumitraşcu, C. Stoica (D. Grigore 85′) – Honciu (Nisipeanu 64′), Neguţ
Rezerve neutilizate: Cabuz, Parghel, Cherchez, Ioniţă
Antrenor: Nicolae Croitoru