SportTop știri

CS Mioveni a câștigat meciul cu ASU Poli Timișoara

Deși bănățenii erau neînvinși în 2017 și sperau la un nou rezultat pozitiv, argeșenii sperau să repare în deplasare parcursul mai puțin reușit din jocurile de pe arena proprie. Astfel, prima repriză a fost una extrem de disputată, înscriindu-se toate golurile prin Birău pentru ASU Poli Timișoara, Rădescu și Ayza pentru CS Mioveni. Scorul l-a deschis tânărul Rădescu, după o pasă excelentă venită de la Florescu, în minutul 27. Replica gazdelor nu s-a lăsat așteptată, Birău restabilind egalitatea peste numai trei minute. În minutul 37, Ayza înscrie pentru 2-1, rezultat care va rămâne până la finalul celor 90 de minute, chiar dacă ocazii au mai existat după pauză.

Componența echipei CS Mioveni a fost următoarea: Croitoru – Tirică, Vișa, I. Stoica, Tomozei – Biceanu, Gălan – Rădescu, Florescu, Ayza – Nilă. Au mai intrat pe parcursul celor două reprize Staicu, Neagoe, Iamandi. În următoarea etapă programată sâmbătă, 25 Martie 2017, de la ora 11:00, CS Mioveni va juca acasă cu CS Balotești.